• Kontakt z nami: Tel.512669444 Tel.514766456
 • Serwis Elektro-Techniiczny Warszawa Serwis urządzeń chłodniczych i AGD. Naprawiamy m.in:lodówki,zamrażarki,lady chłodnicze,komory chłodnicze,pralki,zmywarki,piece,kuchenki elektryczne,piekarniki. Zajmujemy się sprzętem przemysłowym jak i do użytku domowego. Serwisujemy urządzenia każdej marki,bez względu na ich wiek czy stan techniczny. Na swoje usługi wystawiamy faktury VAT i udzielamy gwarancji. Działamy na terenie Warszawy i okolic/

Gościmy

Odwiedza nas 74 gości oraz 0 użytkowników.

chłodnictwo
chłodnictwo

Dział poświęcony branży urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych.

Ozonowanie

Naturalna dezynfekcja. Perfekcyjne odświeżenie.

Mamy sposób na bezpieczną likwidację wszelkiego rodzaju źródeł zakażeń oraz nieprzyjemnych zapachów. Jest nim ozon, czyli trójatomowa odmiana tlenu.

Jakie są efekty ozonowania?

 • Usunięcie grzyba i pleśni.
  Odgrzybienie pomieszczeń i samochodów oraz likwidacja pleśni są konieczne ze względu na nasze zdrowie. Grzyby i pleśnie prowadzą bowiem do wielu schorzeń układu oddechowego i nerwowego, osłabiają odporność i bywają źródłem poważnych problemów skórnych – a to tylko niektóre z ich negatywnych oddziaływań. Ozonowanie natomiast całkowicie je eliminuje.
 • Dezynfekcja.
  Ozonowanie niszczy przenoszące choroby wirusy, bakterie i drobnoustroje, odkażając nie tylko pomieszczenia, ale też sprzęty gospodarstwa domowego.
 • Eliminacja alergenów.
  Rezultaty ozonowania doceniają najbardziej alergicy. W wyniku tego procesu w pomieszczeniu giną bowiem wszelkie alergeny, w tym roztocza i pasożyty. Jest to szczególnie istotne w przypadku cierpiących na alergie najmłodszych członków naszych rodzin.
 • Pozbycie się nieprzyjemnych zapachów.
  Ozonowanie pomieszczeń to świetny sposób na odświeżenie mieszkania po palaczu i pozbycie się drażniących zapachów dymu tytoniowego, spalenizny, stęchlizny, wilgoci, farb, klejów, itp.

Co w szczególności warto poddać ozonowaniu?

 • Pomieszczenia: w których mieszkają lub pracują alergicy, wnętrza zawilgocone (w tym piwnice i strychy), wnętrza po remoncie, po chorych i zmarłych, po zwierzętach; biura, lokale gastronomiczne, przychodnie, szpitale, hospicja, schroniska, toalety, hale sportowe, siłownie, itp.
 • Urządzenia: klimatyzacje samochodowe, domowe, biurowe.

Czy wiesz, że ozonowanie wykorzystywane jest również w procesie uzdatniania wody do picia oraz w celu dezynfekcji żywności, jak warzywa, owoce i mięso?

Oznacza to, że jest to zabieg całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia.
Oczywiście tylko wtedy, gdy jest prawidłowo wykonany.

A to właśnie gwarantujemy.

Zadbaj więc o zdrowie swoje i swojej rodziny i…

ZAMÓW OZONOWANIEChłodnictwo – obniżamy temperaturę palących potrzeb!
Chłodnictwo jest powszechnie uważane za jeden z darów techniki, bez którego
moglibyśmy zapomnieć o konserwacji artykułów spożywczych, bądź pracy
potężnych maszynerii generujących do środowiska olbrzymie pokłady ciepła. To
dzięki chłodnictwu istnieje możliwość uzyskania i sztucznego podtrzymywania
temperatur niższych, od panujących w danym otoczeniu.
Chłodnictwo nie jest niczym nowym. Już kilka tysięcy lat temu do przedłużania
trwałości pozyskiwanej żywności wykorzystywano pokłady śniegu i górskich brył
lodowych. Jednak dopiero w XIX wieku, w trakcie tzw. rewolucji przemysłowej,
chłodnictwo nabrało ogromnego znaczenia dla poprawy funkcjonowania gospodarki.
Efektem tych działań było stworzenie maszyn chłodniczych, które do dnia
dzisiejszego pełnią rolę urządzenia odprowadzającego ciepło z pomieszczeń
chłodzonych.
Eltechserwis– MONTAŻ, SERWIS I NAPRAWA URZĄDZEŃ
CHŁODNICZYCH
• Dobór urządzeń chłodniczych
Doświadczenie zdobywane na różnych płaszczyznach związanych z dziedziną
chłodnictwa zaowocowało wypracowaniem różnorodnych rozwiązań, które z pełną
odpowiedzialnością możemy doradzić naszym klientom – w zależności od
specyfikacji danego zapotrzebowania. Pomagamy w doborze urządzeń chłodniczych i
aspektach eksploatacji tych urządzeń.
• Montaż instalacji chłodniczych
Pracownicy naszej firmy to wyspecjalizowani fachowcy. Zatrudniając nas masz
pewność, że wykonanie montażu instalacji przebiegnie zgodnie z dokumentacją
danego urządzenia, co zapobiegnie awariom i nieścisłościom związanym z
nieprawidłowym wykonaniem montażu.
• Serwis i naprawa urządzeń chłodniczych
Działalność firmy Eltechserwis nie ogranicza się wyłącznie do montażu urządzeń
chłodniczych. Bierzemy pełną odpowiedzialność za każde wykonane zlecenie.
Oferujemy naszym klientom czynny serwis urządzeń chłodniczych w każdej chwili,
w której zaistnieje taka potrzeba. Klient Eltechserwis ma pewność, że w przypadku
wykrycia niezgodności w urządzeniu, bądź symptomów wskazujących na awarię, w
każdej chwili może zgłosić się do specjalistów naszej firmy.
Jeżeli planujesz zakup urządzeń chłodniczych w swojej firmie, masz problemy z
montażem, serwisem lub naprawą takich urządzeń, skontaktuj się z nami.
Tel.512669444
Z pewnością znajdziemy satysfakcjonujące rozwiązanie.

Rodzaje urządzeń chłodniczych i ich charakterystyka

 

Urządzenia chłodnicze, jak sama nazwa wskazuje, są urządzeniami, których zadaniem jest obniżenie temperatury określonego środowiska. Czynnik, który może być poddany chłodzeniu, to głównie powietrze oraz woda. Obecnie spotkać można wiele rodzajów urządzeń chłodniczych, które różnią się między sobą zasadą działania. Poniżej przedstawimy kilka najbardziej popularnych, które możemy spotkać na rynku.

Chłodziarka sprężarkowa

Jest to najpopularniejsze urządzenie chłodnicze, które spotkać można praktycznie w każdym domu, jak również w sklepach, biurach, czy zakładach przemysłowych. Podstawą funkcjonowania tego rodzaju chłodziarki jest wykorzystanie sprężarki, a także zasad tzw. obiegu Lindego.

Najprościej ujmując, jest to szereg przemian termodynamicznych, które wykorzystując różnicę ciśnień pomiędzy poszczególnymi elementami chłodziarki (skraplacz, element dławiący, parownik, sprężarka), przez które przechodzi czynnik termodynamiczny, doprowadza do jego schłodzenia, a następnie do obniżenia temperatury całego środowiska chłodzonego.

Chłodziarka absorpcyjna

Ten rodzaj urządzeń chłodniczych uważa się za pierwsze chłodziarki elektryczne. Wykorzystują one zjawisko absorpcji, podczas krążenie czynnika chłodniczego między absorberem a desorberem. Zostały jednak wyparte po wynalezieniu opisanych wyżej chłodziarek sprężarkowych. Ten rodzaj stosuje się wciąż w przypadku małych chłodziarek (poniżej 1 m), gdyż ich układ zajmuje znacznie mniej miejsca, aniżeli układ sprężarkowy. Dodatkowo montaż urządzeń chłodniczych tego typu jest znacznie łatwiejszy i bardziej elastyczny.

Chłodziarka adsorpcyjna

Chłodziarka adsorpcyjna wykorzystuje proces wiązania się cząsteczek, jonów bądź atomów na powierzchni lub granicy faz fizycznych, powodujący lokalne zmiany stężenia. Działa przeciwnie do rozwiązania absorpcyjnego, który jest procesem wnikania do wnętrza fazy.

Chłodziarka magnetyczna

Jedno z nowszych rozwiązań to chłodziarki magnetyczne, które wykorzystują w swoim działaniu efekt magnetokaloryczny. Ważny jest tutaj fakt, iż sprawność tego typu rozwiązania jest wyższa nawet o 40% w stosunku do rozwiązań tradycyjnych.

Chłodziarka termoelektryczna

Jej działanie oparte jest na efekcie Poltiera. Polega ono na wydzielaniu lub pochłanianiu energii pod wpływem przepływu przez złącze prądu elektrycznego. W wyniku pochłaniania energii na jednym złączu i wydzielania energii na drugim, powstaje pomiędzy nimi różnica temperatur.

Chłodziarka termoakustyczna

Urządzenie to opiera swoje działanie na efekcie termoakustycznym. Z obserwacji wynika, iż fala akustyczna rozchodząca się np. w powietrzu jest po prostu rozchodzącym się zaburzeniem gęstości, ciśnienia, temperatury i energii, które powoduje miejscowe przemieszczanie się wyodrębnionego elementu gazu. Chłodziarka termoakustyczna wykorzystuje ten fakt do przetransportowania ciepła z ośrodka o niższej temperaturze do ośrodka o temperaturze wyższej

 

 

Chłodnictwo – obniżamy temperaturę palących potrzeb!

Chłodnictwo jest powszechnie uważane za jeden z darów techniki, bez którego moglibyśmy zapomnieć o konserwacji artykułów spożywczych, bądź pracy potężnych maszynerii generujących do środowiska olbrzymie pokłady ciepła. To dzięki chłodnictwu istnieje możliwość uzyskania i sztucznego podtrzymywania temperatur niższych, od panujących w danym otoczeniu.

Chłodnictwo nie jest niczym nowym. Już kilka tysięcy lat temu do przedłużania trwałości pozyskiwanej żywności wykorzystywano pokłady śniegu i górskich brył lodowych. Jednak dopiero w XIX wieku, w trakcie tzw. rewolucji przemysłowej, chłodnictwo nabrało ogromnego znaczenia dla poprawy funkcjonowania gospodarki. Efektem tych działań było stworzenie maszyn chłodniczych, które do dnia dzisiejszego pełnią rolę urządzenia odprowadzającego ciepło z pomieszczeń chłodzonych.


 

Posiadamy szerokie doświadczenie w branży maszyn chłodniczych jak i mrożniczych

Podejmujemy się naprawy i serwisowania m.in

-lodówek,

-zamrażarek,

-kostkarek,

-komór chłodniczych i mrożniczych,

oraz wielu urządzeń nie typowych i i specjalistycznych

 

Nasz serwis specjalizuje się w naprawach urządzeń renomowanych  firm, między innymi :

-Scotsman,Simag,Juka, Iglo, Desmon, Icemarker, Bolarus, Kromet, Lozamet, RmGastro.

 

Mało,który posiadacz urządzeń chłodniczych wie, że duży procent uszkodzeń tych maszyn jest spowodowany nieprawidłową eksploatacją urządzenia oraz brakiem  systematycznych przeglądów i opieki serwisu chłodniczego. Zabieg ten pozwala wcześnie wyeliminować ewentualne zagrożenie awarią. Wiąże się z tym niższy koszt naprawy i poprawne działanie maszyny. Regularne czyszczenie skraplacza poprawia jego wydajność, zmniejsza zużycie energii elektrycznej i wydłuża żywotność  tych urządzeń .Dodatkowo w kostkarkach każdego typu i wielkości kluczowe znaczenie ma dbanie o czystość ich układu wodnego (pompy wodnej, dysz i komory parownika). Systematyczne zabiegi czyszczące wykonywane przez serwis chłodniczy  ograniczają ryzyko wystąpienia awarii i dają pewność, że lód nie tylko będzie nadawał się do spożycia, ale także nadadzą mu doskonały wygląd.

Jeżeli zauważyłeś że twoje urządzenie chłodnicze pracuje z gorszą wydajnością albo zachowuje się w sposób  mogący świadczyć o jego ewentualnej uszkodzeniu , nie zwlekaj wezwij fachowy serwis chłodniczy który sprawdzi i przeprowadzi niezbędne zabiegi które uchronią wasze urządzenie przed poważniejszą awarią!!Zajmujemy się również serwisem i montażem klimatyzacji. Odpowiednio do metrażu pomieszczenia i wymagań klienta dobieramy rodzaj i moc urządzenia.

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 

Informacje cookie